Dancing Poznań

adres: 61-835 Poznań, ul. Kozia 4
tel. +48 61 852 42 42 (centr.), +48 61 852 40 08, +48 61 853 23 70 (sekr., fax)
e-mail: teatr@ptt-poznan.pl; i.pasinska@ptt-poznan.pl; a.krolica@ptt-poznan.pl
www.ptt-poznan.pl

organizator: Movements Factory Foundation
partner: Polski Teatr Tańca – Balet Poznański
dyrektor artystyczny: Iwona Pasińska
zastępca dyrektora: Adriana Mikołajczak
kurator: Anna Królica

Dancing Poznań (Laboratoria twórcze)
edycja XIV
18–26 sierpnia 2017
program: cykl ośmiu „potańcówek”,  skierowanych do wszystkich mieszkańców Poznania. Była to okazja do wspólnego tańczenia przy rytmach różnorodnej muzyki. Każdy wieczór odbywał się pod innym tanecznym hasłem i był otwarty dla wszystkich chętnych. Cykl Dancing Poznań poprowadził Fabian Fejdasz – artysta- tancerz PTT z gościnnym udziałem didżejów: DJ SEBASTIANA CEDRO I DJ WIKI. 
Podczas dwóch tygodni pracy w ramach Laboratoriów Twórczych uczestnicy wraz z prowadzącymi poszukiwali nowych środków wyrazu i przeprowadzali research wokół tematyki Boga, bogów, religijności. W grupach współpracowali młodzi artyści wywodzący się z różnych przestrzeni kultury, dzięki czemu nastąpiła prawdziwa wymiana myśli i podejść do sztuki.
18 sierpnia w Collegium Maius odbyło się podsumowanie Laboratorium Technologicznego oraz prezentacja dźwiękowej instalacji połączonej  z video-artem. Prezentację poprzedził performans angażujący uczestników i mieszkańców Poznania.

W dniu 25 sierpnia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca odbyły się trzy spektakle prezentujące efekty pracy grup uczestniczących w Laboratoriach: interdyscyplinarnym, wieku i ruchu. 

Dancing Poznań, na który składały się Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowy Festiwalu Teatrów Tańca został zastąpiony przez Laboratoria twórcze - 2-tygodniowy cykl warsztatów oraz cykl 8 potańcówek